ÖZEL YEMEK TARİFLERİ

En güzel özel yemek tarifleri

Çikolatalı Puding

YEMEĞİ YAPMAK İÇİN GEREKEN MALZEMELER

100 gr ufalanmış bayat ekmek içi
150 gr tereyağ veya (margarin)
1.5 çorba kaşığı galeta tozu
1/2 limon kabuğu rendesi
150 gr pudra şekeri
150 gr fındık içi
120 gr çikolata
6 yumurta

Sos için:

200 gr şeker
200 gr çikolata (veya 50 gram kakao)
1 çorba kaşığı un
2 yumurta

Çikolatalı Puding tarifi

Yemek kategorisi : Tatlılar

Bir puding kalıbını margarinleyağlayın. Üzerinegaleta tozu serpiştirın. Bir kasede tereyağı veya margarin ile pudra şekerini çırpın. Yumurta sarısını katın. Yumurta aklarını kar haline gelene dek
çırpın. Yumurta aklarını ,vanilya, ufalanmış ekmek içi, limon kabuğu rendesi, pudra şekeri ve yağla beraber karıştırın. Rendelenmiş z çikolatayı da ekleyip, tekrar kanştırm. Bu hamuru puding kalıbına boşaltın. Kapağınını sıkıca kapatın. Kalıbı derin bir tencereye koyup, yarısını geçecek kadar su koyun. Orta harlı ateşte kapağını açmadan 75 dakika kadar pişirin. Ocaktan aldıktan 15-20 dakika sonra kalıbı sudan çıkartın. Soğuduğu zaman kalıbı tersyüz edip, servis tabağına çıkartın. Sosuyla birlikte servis yapın.
Sos için bir tencereye un,şeker ve 2 yumurta sarısını koyup, karıştırın. Üzerine 2 bardak suyu yavaş yavaş ilave edip, kanşımı ezin. İçine ufakçikolata parçalarını veya kakaoyu koyun. Tencereyi orta harlıateşte koyulaşana dek pişirin.

Çok lezzetli Çikolatalı Puding yapılışı bitti ama bu leziz yemeği hazırlamak yetmez, nasıl yapılır kısmının ödülü olarak Güzel bir şekilde afiyetle ailece yemek içmek gerekir.