ÖZEL YEMEK TARİFLERİ

En güzel özel yemek tarifleri

Peynirli Sufle

YEMEĞİ YAPMAK İÇİN GEREKEN MALZEMELER

100 gr rendelenmiş kaşar peyniri
1 tutam toz muskat
50 gr dil peyniri
100 gr margarin
100 gr un
4 yumurta
2 bardak süt
tuz, karabiber

Peynirli Sufle tarifi

Yemek kategorisi : Hamur işi tarifleri

Derin bir kalıbı yağlayıp, üzerine bir kaşık un serpin.Unun kabın her yerine eşit biçimde dağılmasını sağlayın. Diğer yandakalan unu yağda sarartıp, içine süt dökün. Pütürler yok olana dekezin ve muhallebi kıvamında pişirin. İçine tuz ve muskatı karıştırın. Ateşten alıncayine karıştırarak rendelenmiş kaşar peynirini ilave edin. Beşamel ılındığında karıştırarak yumurta sarılarını teker
teker ve her defasında yumurtayı yedirerek ilave edin. Yeteri kadar tuz ve karabiber serpin. Diğer birkapta yumurtaların aklarını bir tutam tuzla iyice çırparak kar haline getirin. Beşamelli karışıma azar azar ilave edip, kalıba boşaltın. Üzerine küçük parçalara ve ince dilimlere doğranmış dil peynirini serptikten sonrakalıbı 170 dereceye ayarladığınız fırına koyun. 20-25 dakika kadar pişirin. Bu sürenin sonunda fırının ısısını arttırın. 5-6dakika sonra en kızgın konuma getirin. 10 dakika sonra yemeği fırından alın. Kabarıklığının sönmemesi için kalıbı fırından çıkarır çıkarmaz servis yapın.

Çok lezzetli Peynirli Sufle yapılışı bitti ama bu leziz yemeği hazırlamak yetmez, nasıl yapılır kısmının ödülü olarak Güzel bir şekilde afiyetle ailece yemek içmek gerekir.